bodyia > syntetizéry > Yamaha FB-01

Autor: synt <(at)>, Téma: syntetizéry, Vydáno dne: 01. 03. 1993

anotace: Čtyřoperátorový FM zvukový modul první generace. 8 hlasů, 8x multi (jako jeden z prvních). Menší a starší sourozenec TX 81Z, od kterého se liší především starším typem DA převodníku (12 bit/28 kHz).

syntetizéry

Čtyřoperátorový FM zvukový modul první generace. 8 hlasů, 8x multi (jako jeden z prvních). Menší a starší sourozenec TX 81Z, od kterého se liší především starším typem DA převodníku (12 bit/28 kHz). Nedá se bohužel editovat z frontu, pouze přes softwarový editor (např. SoundDiver). K dispozici je sedm bank zvuků po 49 pozicích, pričemž banka A a B je RAM, ostatni ROM. Výstup je stereofonní, přepnutelný na dva nezávislé mono. Poněkud nestandardní je multitimbral; se změnou jednotlivého zvuku v multikombinaci se změní více či méně charakter všech zvuků v kombinaci. připadá mi, ja by "tlouklo" nastavení LFO nebo obálek, kdo ví. Může se jednat o kusovou vadu, ale je to docela zábavné :-)

Jinak zvuk je naprosto poznatelný (takový maličko zahuhlaný), perfektní jsou basy, některé cinkavé zvuky a leady, plochy nebo drums nejdou bohužel z ROMky vymazat:-)

Ve studiu 1993-1999