bodyia > syntetizéry > DinSync RE-808

Autor: synt <(at)>, Téma: syntetizéry, Vydáno dne: 19. 11. 2022

anotace: Replika slavného Rolandu TR-808, handmade na bázi kitu od švédských DinSync. Analogová údernost, parádně pevný a přesný zvuk.

Jak a proč

Stavil se Zdenda, že má nějakou stavebnici, na kterou nemá čas. A bylo to. Byl jsem chycen do dalšího bastlířského šílenství. DinSync RE-808 je 100% replika Rolandu TR808, asi nejzásadnějšího drum automatu ever. Všechno je kompatibilní s originálem, opravdu replika, žádný klon. A když už jsem stavěl 808, objednal jsem desky k 909 a stavěl je pospolu (a následně 303..:). Jak to hraje, je slyšet v demu viz níže, ale skutečně skvělý. Pasuje k analogům, funguje přesně tak, jak by si člověk přál.

Stavba

K dispozici od švédského výrobce jsou desky plošných spojů plus pár rare součástek. Od různých specialistů lze nakoupit sety dalších nestandardních věcí (určitě doporučuju, ušetří to hodně času). Case, další díly a případné zařazení na waitlist pro profi stavbu je k dispozici z Rakouska tady: kumptronics.com

Se stavbou jsem si dal záležet a použil výhradně původní vintage součástky plus kvalitní nevintage. Pároval jsem tranzistory, sháněl díly po všech čertech. Jako něčím takový se živit nedá, nebo fakt těžko, ale jako hobby je to skvělý. Spousta času, logistiky, nezměrné zábavy a z výsledku mám fakt radost.

DinSync RE-808
DinSync RE-808
Demo RE-808

Malé demo spolu s Waldorf Wave, Schmidt Eightvoice a Moog Prodigy. Přes MOTU 24AI AVB: bodyia_re808_demo.mp3

Další fotky
DinSync RE-808
DinSync RE-808
DinSync RE-808