bodyia > syntetizéry > Marcodi Harpejji K24

Autor: synt <(at)>, Téma: syntetizéry, Vydáno dne: 18. 06. 2024

anotace: Synťák to není, ale hra není až tak odlišná, elektroniku má na snímače a mutovací obvody... a k tomu 24 strun! Co by to jen mohlo být?

Harpejji..?

Chce to trochu odřít si prsty a trochu se namáhat:) A protože mě kytary nikdy nebavily, ačkoliv ten zvuk mám rád, když jsem čirou náhodou viděl tohle, byl jsem naprosto zaujat. 24 strun, z toho 8 basových, každá struna má svůj snímač s mute funkcí, která se otevírá stisknutím struny na jeden z 15 hmatníků. Audio výstup je nezávisle pro basovou sekci a zbytek, takže se dá operativně procesovat, jak je chtěné a jak se na to právě hraje - akordy, vyhrávání, drnkání, plucky, různá glissanda atd. A díky tomu, že chromatické uspořádání je i docela podobné klaviatuře (no, tak nějak:), je pochopení logiky hry relativně přímočaré.

Harpejji K24

Harpejji se vyrábí ručně v Minnesotě ve společnosti Marcodi ve třech možných velikostech, tohle je největší model K24 v custom verzi - satin lak Baby Blue na javorovém tělu.

A baví mě to teda velice, ve studiu už je nějaký čas a při improvizacích ho pravidelně používám. (Nejen) jako doplněk synth studia Harpejji vnímám skvěle.

Demo Harpejji K24:

Tady bodyia_harpejjiK24_synthdemo.mp3 je malá ukázka - spolu s DinSync RE-909, Yamahou TX816 a Rolandem RS505. Harpejji hraje "kytaru" a basu. Efekt na Harpejji je z AI zkreslovadla ChromaGlow v Logicu11, kde to také bylo nahravané a procesované. Převodníky MOTU 1248 AVB.

Další fotky
Harpejji K24
Harpejji K24
Harpejji K24