bodyia > hudba > Novinky z hudební tvorby

Autor: hudba <(at)>, Téma: hudba, Vydáno dne: 09. 07. 2006

anotace: Hudební novinky, co se tvoří, co se míchá, připravované projekty a koncerty, informace ze zákulisí a perličky do bulvární deníků:-) Občas i veselé příhody z natáčení, doplněné mírnou fotogalerií. To vše od roku 1997.

02.08.06 - Od srpna je Mindworks kompletně k downloadu. Je to nejflexibilnější cesta, jak se dostat do MP3manů fanoušků a fanynek;-) Taky jsem kompletně obměnil mixáž a nějaké nástroje, vzhůru do nové etapy!

09.07.06 - Done. Dovolenou jsem strávil doma mícháním a masteringem:-) Deska se jmenuje Mindworks.

27.06.06 - Je rozhodnuto. Na novém projektu bude jediná zpívaná věc, ostatní jsou ryzí instrumentálky. Skladby tak byly stavěny a nechci to měnit. Mám hotový playlist včetně pořadí skladeb, hlavní část je dlouhá 42 minut a 12 věcí, xtra track obsahuje dvě skladby. Přístí týden budu dělat mastering a finální úpravu + layout CD. Spekuluji nad názvem. Manufaktura se rozjíždí:-) Nepoužité skladby z období od 2020 se přesunou do složky Elements. A hlavně mám pocit, že už musím dílo dokončit, nějak mě brzdí v dalších nápadech.

17.11.04 - Pracuji na CD s relaxacemi a cvičeními od paní psycholožky Tiché, mojí dlouholeté známé. Hudba bude na pozadí jenom jako zesilující prvek pro sdělení, nic komplikovaného || Petr z P3 mi napsal pár textíků pro několik nových kousků, ještě jsem je nekompletoval, ale mohly by posunout děj a dimenzi skladeb blíž k fantazii. Vím, že to odkládám už příliš dlouho, ale termín nového projektu se blíží:-)

22.10.03 - No, léto je sice pryč, původní mikrozávazek odkládám na přelom roku nebo lehce přes něj. Když bylo venku na koupání, tak jsem raději pobíhal venku, ale sychravo a zima dneška mě zase vrací za klávesnice a klaviatury. Vypadá to, že zpívaná bude jenom jedna z nových věcí, zbytek ryzí instrumentální práce. Vracím se k základům, ale snad působím kompaktněji než v dobách teen:-)

24.12.02 - Už mám zpracovaný materiál tak na půlku příštího projektu. Jestli to takhle půjde, možná se mých deset věrných fanoušků dočká v létě nové desky:-) A jaká bude? Zvukově jako z osmdesátých let, harmonicky veselejší než předešlé. Víc neprozradím:-)

27.08.02 - Tak, Tom to už nazpíval a já tak letmo zmixoval, náhledová verze je k dispozici tady (text a zpěv Tomáš - 3563 kB). To jsem na vás zvědavej:-)

29.07.02 - Tak na Folkových prázdninách jsme nakonec nehrál, aby to znělo, musel bych z playbacku, nemám hw na to, abych mohl hudbu realtime na koncertě ovlivňovat... nsad mě to přinutí se tímto zabývat:-)
Ale poslední víkend jsem prožil v zajetí bíločerných klapek, zase to jde a moje radost je skoro nezměrná. Udělal jsem skladbičku, která se následně hodila na jeden Tomův textík, no doufám, že si ho bude chtít zazpívat, budu na něj hodnej, určitě ho nebudu muset dlouho přemlouvat:-) Je to nové a je to jiné.

25.06.02 - Zařadil jsem em-pé-trojky všech zásadnějších skladeb a projektů na server... je toho poměrně dost:-)

23.06.02 - A vypadá to, že budeme hrát koncem července v Náměšti nad Oslavou v rámci Folkových prázdnin... ale ony folkové až tak nejsou, tak doufám, že publikum zvládne přemíru elektrifikace. Ještě nevím, kdo mi bude zpívat, oslovím všechny a uvidím:-)

23.06.02 - Ve čtvrtek jsem hrát na vernisáži výstavy Hyperrealismus v galerii moderního umění v HK, nebylo to špatný, publikum velmi různorodé, mnoho generací, zvolil jsem dvě intrumentálky z 2020 a vyhutnával si atmosféru fantastické haly galerie. Ale pořád se neumím dívat při hře lidem do očí, raději se koukám na klávesy a display. Musím si víc věřit:-)

28.03.02 - Vzhledem k razantní změně v našich internetových možnostech přidány k posledním projektům kompletní MP3 verze

01.09.01 - A další koncert, opět na Opočenské půdě v rámci Podzimního Cofočna 2001. Zpívat bude premiérově Jerry75.

27.12.99 - Po dlouhé době opět koncert! V rámci Filmového Cofočna se vlastně poprvé představíme s programem k albu 2020. Stane se tak v pátek 18. února 2000 v Opočně ve stejnojmenném hotelu.

22.8.99 - Firma Střílek records vydala kompilaci nezávislé scény, kde se třemi skladbami uplatňuje i někdejší DANK, jsou to skladby na řadových albech nepoužité, v připadě Doteku se jedná o dance remix. Docela je to legrační, když vedle vcelku drsných kapel se objevuje naše "čistá elektronika":-)

11.1.99 - 2020 hotovo! Poprvé ne pod "značkou" DANK, nýbrž bodyia.

Jirka při nahrávání 28.11.986.12.98 - Veškeré vstupní materiály pro 2020 jsou na světě, před čtrnácti dny jsem nahrával s Olinkou, před týdnem s Jiříkem a včera s Radovanem. Kdo je Radovan? Hráč na cello, February dostane jako první moje skladba živý nástroj. premiera - poprvé živý nástroj (Radovan & cello)Teď už záleží jen na smíchání a zmasteringování, kterému bych se rád věnoval posledních čtrnáct dnů v tomto roce. Je tak reálná šance, že v lednu snad... Už se těším, jsem zvědav na názory budoucích posluchačů :-)

1.11.98 - Ledy se hnuly, pracuje se docela pilně, album dostalo vlastní stránku!

Je konec června, jaro uteklo jako splašené, omlouvám se všem, kdož čekají na nějaké nové informace, za "ticho po pěšině", doufám, že se napravím :-( Ale abych pravdu řekl, práce na albu zatím moc nepokročily, vznikly nějaké nové skladbičky, materiál se tak, pravda, hromadí, ale nenacházím sílu k jeho přebrání, přemíchání a zmastrování. Ale ono to dopadne dobře... :-)))

No, ted je začátek března, práce na novém albu pokračují, i když trochu jinak, množí se materiál možný k použití, možná bude lecos jinak. Ale asi největší změna, o které doposud nikdo neví, bude možná zajímavá... Kdož má zájem, nechť se nechá překvapit :-)) Na tu myšlenku mě přivedl jeden roztomilý mistakement a můj nový zvukový procesor :-)

Poslouchal jsem teď o weekendu nejaké starší věci, které už neměly být nikde publikovány, ale jedna skladba se mi zalíbila natolik, ze ji velmi rád umístím na nové album. A kdy že to bude? No brzy, brzy...:-) Musíme ještě nahrát nějaké vokály a to je asi všechno..(samozrejmě kromě masteringu atd.)

Náhoda (???) tomu chtěla, že jsem se na místech nepravděpodobných takovémuto setkání seznámil se sympatickou dívkou, dokážící zpěvem obsáhnout vše, co jsem si v této roli přál:-) Opravdu zpívá výborně, bude se podílet (resp. se již podílí) na nových skladbách. Její hlas už vlastní Létám a Ztracený.

V předchozím odstavci zmiňovaná skladba dostala název Ztracený, Jirkovi se naštěstí líbí, takže se těším, až ji budeme tento víkend natáčet. Vzniklo Intro a "Outro", v duchu, který bude provázet celý nový projekt. Z Kaleidoskopu bude zařazena Láska 7/1, z Jít mimo Dotek III nebo Smíření, samozřejmě s novou face.

Létám je prakticky hotovo, jen s textem v druhé části si stále nevím rady. Ale hotova je i další věc, která potěší především příznivce starých analogových synth - uslyší mimo jiné Roland TR 808, TB 303, Juno 106 a Oberheim Matrix spolu s jemným Jirkovým zpěvem. Název dosud není znám, text je ovšem hotov.

Mlčení jsme v sobotu nahráli, ale jenom pracovně (Jirka dlouho necvičil...). Bude to ale velmi hezka skladba.

Začínáme nahrávat s sobotu 7.6.1997, první nahrávaná skladba bude balada Mlčení na Jirkův text, potom Dotek III a Smíření z Jít mimo (konečně pořádně nazpívané...) a Láska 7/1 s Kaleidoskopu. Další zpívaná skladba bude klubová Létám (ještě under construction). Plánovaný je rovněž remix Doteku a Nebe v podkovách.

Tento rok bychom chtěli natočit nové album, částečně čerpající z Veselého kaleidoskopu, možná se vyskytnou i renovované skladby z Jít mimo, ale základ bude nová (klidnější) tvorba. Plánovaný začátek nahrávání je červen 1997, pokračování a mastering během léta. A konečně DDD:-)!