bodyia > hudba > Od začátku

Autor: hudba <(at)>, Téma: hudba, Vydáno dne: 18. 08. 2005

anotace: Ale od začátku: Vždycky jsem toužil hrát a pracovat ze syntezátory, toto přání se splnilo asi v sedmnácti letech, do té doby jsme s kamarády různě experimentovali, úchvatné byly hudební programy pro Commodore C64, nahrávací komfort nabízel ping-pong recording na dvou kazetových magnetofonech atd.

Drakoniáda 10/1995, vlevo Jirka, vpravo BohdanAhoj, vítám Tě na hudební stránce. Dříve jsme se jmenovali dank, ale to už dnes není pravda, internetové ID mi přirostlo "k srdci" natolik, že se rovněž stalo identifikátorem pro moji hudební tvorbu.
Ale od začátku: Vždycky jsem toužil hrát a pracovat ze syntezátory, toto přání se splnilo asi v sedmnácti letech, do té doby jsme s kamarády různě experimentovali, úchvatné byly hudební programy pro Commodore C64, nahrávací komfort nabízel ping-pong recording na dvou kazetových magnetofonech atd. Ale v elektronické branži jsem nakonec zbyl sám a tak bylo nutné zkoumat dál a dál. První opravdový nástroj byl Kawai K4, fantastická věc, a o několik měsíců později sekvencer v Atari ST. Stále jsem ale nemohl nalézt dostatečně schopné a ochotné zpěváky, nakonec jsem si něco nazpíval sám, ale to nebyla správná cesta (taky jsem ji záhy rád opustil :-). Jenže to už je dávno. Pokojem, kde se nahrávalo, prošlo potom mnoho zpěváků, na poslední desce 2020 jsem spolupracoval s Olinkou Modráčkovou a Jirkou Kučerou.
2020 uzavírá mozaiku po projektech Jít mimo a Strategie lovu a zároveň přibližuje postupy a metody, které bych rád rozvíjel dál. Lákají mě experimenty, alternativní taneční muzika, chci si hrát se zvukem, ale zaujmout především duchem skladeb...

Ještě zpět k historii: