Historie elektronických nástrojů

Tyto stránky představují ve stravitelné formě historii a vývoj elektronických nástrojů od nesnadných počátků na prahu 20. století, přes 70.-80. léta až po přítomnost a nahlédnutí do nejbližší budoucnosti elektronických hudebních nástrojů. Při zmapování těchto úseků neopomeneme věnovat „VIP“ prostor popisu elektronických nástrojů, které byly a jsou využívány pro produkci elektronické taneční hudby a to jak těm, co získaly „kultovní“ postavení, tak i těm méně známým a přesto zdařilým přístrojům. Dále si řekneme něco o nejpoužívanějších typech syntézy zvuku a jejich úspěšných zástupcích na poli komerčních elektronických hudebních nástrojů. Digitální komunikační protokol MIDI  pak budeme skloňovat ve všech pádech. Stránky jsou stručným informativním přehledem pro jak začínající, tak i pokročilé elektronické hudebníky, DJe, zvukotvůrce a všechny ostatní, kteří by rádi získali přehled v dané oblasti.

Ještě před samotným začátkem bych rád poděkoval Ivaně Vejvodové za pomoc s překladem, Petrovi za úvod a nové podněty a serverům www.vintagesynth.org, www.synrise.de, Le coin des synthétiseurs, www.sonicstate.com, Synthesite a mnoha dalším za informace, ze kterých bylo čerpáno.

Fotografie zajímavých syntetizérů včetně vnitřní konstrukce najdete v galerii na tomto webu.

Časová osa:

Zveřejněno: 21. 08. 2005 (přečteno 20002)

Historie elektronických nástrojů - komentáře

Komentář ze dne: 11.10.2017 09:49:43     Reagovat
Autor: [chenlina2] - chenlina (chenlina1231@outlook.com)
Titulek:
Komentář ze dne: 22.09.2017 14:06:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - noocube (ginaschwaer687@gmail.com)
Titulek: noocube
NooCube is an extremely impressive nootropic supplement that uses ingredients which have been clinically proven to improve brain function, enhance cognitive performance, and increase efficiency.
Komentář ze dne: 19.09.2017 08:52:58     Reagovat
Autor: [chenjinyan] - chenjinyan (chenjinyan123@yahoo.com)
Titulek: chenjinyan

© bodyia 1997-2017, powered by phpRS || TOPlist