bodyia > syntetizéry > Studio - syntetizéry

Autor: synt <(at)>, Téma: syntetizéry, Vydáno dne: 09. 02. 2019

anotace: Úprava studia ala "moving castle", vše na kolečkách, vše propojené, žádné druhé a třetí řady nástrojů. Další a další optimalizace, volnost začíná.

zátiší

Mám moc rád zvuk a syntetizéry. Dokáží vytvořit svět přesně podle momentální nálady, bez omezení, bez kontroly. Je to pocit volnosti jako dětská hra, radosti jako při nalézání něčeho nového... Občas při tom vznikne ucelený projekt, občas je to relaxace a ponoření se do jinak těžko dostupných sfér.

Obecně jsou syntetizéry hudební nástroje elektronicky generující zvuk. Hrají velmi různě, používají různé metody/technologie výroby zvuku a i proto je dobré pro kreativní tvorbu mít syntetizérů vícero a zvuky z nich používat podle osobních sympatií.

Můžeme je rozlišovat například podle následujících parametrů: 

Jasná je jediná věc - syntetizéry jsou radost i pokušení, kdo jim propadne, už neunikne - a barevná spektra, která produkují, jsou často dostatečnou satisfakcí pro jejich uživatele, aniž by bylo třeba plnit hitparády dalšími čekateli na vzestup:-)
Něco k vzniku a vývoji těchto úžasných strojů s duší je k nalezení zde: Historie elektronických nástrojů

Současná sestava nástrojů (updated 02/2019):

Poslední layout studia, kdy většina nástrojů je umístěna na jezdících stojanech značky Jaspers. To umožňuje volnost uspořádání, neexistují nástroje "ve druhé řadě" (kam nikdy nikdo nechodí) a v případě nepoužívání studia se dají stojany spořádaně uklidit. Každý stojan má vlastní AD-DA převodníky, vlastní rozvod MIDI a elektřiny, ve finále ke stojanu jde pouze napájecí kabel, optický kabel, worldclock kabel, USB a případně firewire. Rozptyl pohybu je v řádech metrů, stojan Yamah lze přesunout až na druhý okraj místnosti. A samozřejmě, všechny nástroje jsou zapojeny a každý má vlastní šavli na mixu, o tom víc na stránce o recordingu.
Realizace zabrala hodně práce, ale měl jsem to udělat už dávno, je to superefektivní.

zátiší

zátiší

zátiší
Měl jsem... a nemám (past):

Další fotky (02/2019)

desk
MunroEgg 150, Mac+Logic, MAM ADX1, Jomox Xbase, Roland 606, Mir, Yamaha Tenori-on, Behringer DeepMind6, Volca Sample, Volca Beats, Korg DSM 110, BossDR220A, Monotrony


modular
modular: Doepfer, Analogue Systems, Frequency Central, Ladik.eu, bodyia.com, Kenton, Korg
efekty: Roland Torcido, Scooper, Demora, Bitrazer, Behringer DeepMind12D, DeltaLab Electron, Carlsbro D9000, Ensoniq DP Pro, Sony V77, MAM RS3, 2x Boss CL50, Boss SE50, Joemeek Mc2, Tc Helicon Quintet


Jaspers 170
Yamaha SK30, Yamaha CS40m, Yamaha CS70m, Yamaha CS60, Korg WaveDrum


Jaspers 200
Mutable Instruments Ambika SVF, Yamaha DX7IIFD, DSI PolyEvolver, Vermona DRM, Roland Jupiter 6, Behringer Neutron, Behringer Model D, Rhodes Chroma Polaris, Jasper, ARP Avatar, Moog Voyager, Korg Kronos 88, Waldorf MicroWave, Roland MKS70


wall
Yamaha PSS 570, Akai EW, Yamaha PSS 780, Korg Prophecy, Novation BassStation, Yamaha B200, Casio VZ1, Yamaha SY22, 4voice Semblance, Vermona Synthesizer, Roland Jupiter 4, Korg DSM1, Yamaha VL70m, Yamaha FB01, Kurzweil K2000r, Shruthi Modular, Alesis Akira, 2x Analogue Solution Red Square, ARP Omni 2, Polivoks, Korg MonoPoly, Roland SH-5, Estradin 230, Midibox 8xCV převodníkYamaha YC45Dparkovací pozice 1parkovací pozice 2pracovní pozice 1pracovní pozice 2pracovní pozice 3pracovní pozice 4bez počítače...dobrou noc:)